Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zatrzymania do sprawy śmiertelnego pobicia mężczyzny w Krakowie

Data publikacji 13.12.2013

Policjanci zatrzymali kolejne osoby w sprawie ubiegłorocznego pobicia 31-latka przy ulicy Dobrego Pasterza w Krakowie. To trzej mężczyźni w wieku 24-25 lat. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu, a dwóch usłyszało już zarzuty.

Na podstawie zebranego przez funkcjonariuszy materiału dowodowego prokurator zdecydował o wydaniu nakazów zatrzymania wobec  trzech mieszkańców Krakowa w wieku od 24 do 25 lat. Wszyscy zatrzymani trafili do policyjnego aresztu, dwóm z nich zostały przedstawione zarzuty, a prokurator - na wniosek Policji - będzie występował do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Za udział w bójce, której następstwem była śmierć  człowieka, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
 
Do bójki doszło 23 września 2012 r. przy ulicy Dobrego Pasterza w Krakowie.  Rozpoczęła sie ona od sprzeczka między znajomymi, później do konfliktu włączyły się także inne osoby, wywiązała się bójka, w trakcie której śmiertelnie pchnięty nożem został 31-letni mężczyzna, a inny, 41-latek, został poważnie ranny.
 
Pierwsze zatrzymania w tej sprawie nastąpiły wkrótce po zdarzeniu. Wszczęto śledztwo, prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowej Hucie. Dotychczas zarzuty w tej sprawie usłyszało 13 osób, 10 z nich zostało tymczasowo aresztowanych.

(KWP w Krakowie / mg)

Powrót na górę strony