Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszerze pomagali w uzyskaniu kredytów - wpadli w ręce policjantów

Data publikacji 13.12.2013

Śródmiejscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o przestępstwa przeciwko wiarygodności dokumentów. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, Sylwester i Gabriel J. m.in. przy pomocy podrobionych dokumentów prawdopodobnie „pomagali” w uzyskaniu kredytu osobom, które nie mogły tego zrobić w legalny sposób. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania braci J. doszło wczoraj około 13.00 w jednym z centrów handlowych. Podejrzenia policjantów ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego wzbudziło zachowanie 32- i 35-latka. Mężczyźni w pośpiechu stemplowali potwierdzenia zapłaty. Policjanci postanowili bliżej przyjrzeć się temu, co robią mężczyźni.

Po pewnym czasie obserwowani mężczyźni zeszli na parking. Kiedy wsiadali do opla corsy, funkcjonariusze podjęli interwencję. Po dokładnym sprawdzeniu samochodu policjanci znaleźli w nim między innymi ponad tysiąc różnego rodzaju zaświadczeń, poleceń wpłaty, wydruków z KRS, wniosków, zaświadczeń, umów, dokumentów PIT, raportów ZUS. Policjanci znaleźli i zabezpieczyli także podrobione pieczątki służące do uwiarygodnienia wystawianych dokumentów.

Przy pomocy tych wszystkich dokumentów oraz różnych pieczątek 32-letni Sylwester J. wraz ze swym 35-letnim bratem Gabrielem prawdopodobnie „pomagali” w uzyskaniu kredytu osobom, które nie mogły uzyskać go w legalny sposób.

Obaj zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty i przyznali się do zarzucanego im czynu. Grozi im kara do 2 lat więzienia.

(KSP / mg)

 

Powrót na górę strony