Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uprowadzili 16-latkę - usłyszeli zarzuty pozbawienia wolności

Data publikacji 14.12.2013

Policyjne zarzuty pozbawienia wolności 16-letniej dziewczyny oraz sprowadzenia zagrożenia dla życia usłyszeli w chełmińskiej komendzie dwaj mężczyźni zatrzymani wczoraj rano w Bydgoszczy. Jeden z nich dodatkowo usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości. Przestępstwa, których obaj się dopuścili, zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj późnym wieczorem (13.12) w chełmińskiej komendzie dwaj mężczyźni zatrzymani w związku z pozbawieniem wolności nastolatki usłyszeli policyjne zarzuty. Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło wczorajnad ranem. Dyżurny pogotowia powiadomił policję o wypadku na obwodnicy Bydgoszczy. Natychmiast na miejsce skierowano policjantów. Jak się okazało, w nissanie primera, który zjechał na pobocze i dachował, przewożona była skuta kajdankami 16-letnia dziewczyna. Mieszkanka Chełmna została przewieziona do jednego z bydgoskich szpitali.

Policjanci z bydgoskiego Błonia, którzy przeszukali pobliski teren, zatrzymali do wyjaśnienia dwóch mężczyzn w wieku 21 i 26 lat. Obaj byli pijani, mieli 1 i 1,5 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymani to mieszkańcy Torunia i Chełmży, którzy zostali umieszczeni w policyjnym areszcie.

Zebrany dotychczas materiał dowodowy pozwolił śledczym przedstawić 26-letniemu mieszkańcowi Chełmży i 21-letniemu mieszkańcowi Torunia zarzuty pozbawienia wolności 16-letniej mieszkanki Chełmna oraz sprowadzenia zagrożenia dla życia. Ponadto 26-latek usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości.

Dziś (14.12) obaj mężczyźni zostaną przewiezieni z policyjnego aresztu do prokuratury, gdzie złożą wyjaśnienia. Tam również zapadną decyzje o ich dalszym losie.

Za przestępstwa, jakich obaj się dopuścili, grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony