Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usłyszał zarzut zgwałcenia i rozboju – został tymczasowo aresztowany

Data publikacji 15.12.2013

Wrocławscy policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój i gwałt. Zatrzymany już usłyszał zarzuty popełnienia przestępstw, w wyniku których pokrzywdzone zostały dwie kobiety. Sprawca został tymczasowo aresztowany. Za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 12 lat więzienia.

Policjanci z komisariatu Wrocław Leśnica i z wydziału kryminalnego komendy miejskiej we Wrocławiu ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o gwałt i rozbój. Zatrzymany to 25-letni mieszkaniec Wrocławia. Do zdarzeń doszło na terenie dzielnicy Leśnica.

Pod koniec listopada br. miało miejsce pierwsze zdarzenie - napadnięta została kobieta, której sprawca zabrał dokumenty, pieniądze, karty płatnicze oraz biżuterię. Do drugiego zdarzenia doszło na początku grudnia. Sprawca zaatakował kobietę, a następnie ją zgwałcił.

W wyniku prowadzonych działań oraz wnikliwej analizy zgromadzonych w tych sprawach informacji, policjanci wytypowali, a następnie zatrzymali 25-letniego mężczyznę. Podczas dalszych czynności funkcjonariusze udowodnili zatrzymanemu popełnienie przestępstw.

Mężczyzna był już wcześniej notowany za podobne przestępstwa. Zatrzymany usłyszał zarzut gwałtu i rozboju, w wyniku których pokrzywdzone zostały dwie kobiety. Zatrzymany, decyzją sądu, został tymczasowo aresztowany. Za popełnione czyny mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony