Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla sprawcy, który atakując łomem, spowodował śmierć mężczyzny

Data publikacji 15.12.2013

Szczecińscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który uderzył metalowym prętem 40-latka. Pokrzywdzony, w skutek doznanych obrażeń ciała, zmarł. Podejrzany usłyszał już zarzut - za popełniony czyn grozi mu nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w środę około godz. 22:00 w Szczecinie w centrum miasta. Między 47- a 40-latkiem najpierw doszło do  wymiany zdań, a następnie  starszy z mężczyzn uderzył młodszego  metalowym prętem  w klatkę  piersiową.  Nastepnie 47-latek odjechał samochodem z miejsca zdarzenia, pozostawiając leżącego na ziemi mężczyznę.Wezwany na miejsce patrol policji  podjął reanimację 40-latka  do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Pomimo prowadzonej przez załogę pogotowia reanimacji mężczyzna zmarł na skutek odniesionych obrażeń

Szczecińscy policjanci  na podstawie  informacji od świadków zdarzenia ustalili rysopis sprawcy. Funkcjonariusze sprawdzili przyległe ulice i w zaledwie godzinę po zdarzenia zatrzymali  podejrzewanego o ten czyn  47-latka. Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu.

47- latek usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego następstwem była śmierć  pokrzywdzonego. Za popełniony czyn, zgodnie z kodeksem karnym, grozi mu nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Komendant Komisariatu Policji Szczecin Śródmieście  wystąpił z wnioskiem do prokuratury o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Wczoraj sąd przychylił się do tego wniosku. 47-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

(KWP w Szczecinie / mg)

Powrót na górę strony