Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za handel lekami na potencję

Data publikacji 16.12.2013

Policjanci z Lęborka zatrzymali trzech mężczyzn, którzy przez Internet sprzedawali leki na potencję. Policjanci zabezpieczyli prawie półtorej tysiąca tabletek. Cała trójka już usłyszała prokuratorskie zarzuty posiadania i wprowadzania na rynek leków bez wymaganych zezwoleń. Prokurator zastosował wobec zatrzymanych policyjny dozór, poręczenia majątkowe oraz zabezpieczył konta bankowe.

Policjanci z wydziału kryminalnego lęborskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, we współpracy z funkcjonariuszami Izby Celnej, ustalili i zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 26, 23 i 20 lat, którzy poprzez Internet sprzedawali leki na potencję. Policjanci w trakcie przeszukań zabezpieczyli prawie 1,5 tys. rożnego rodzaju tabletek mających wspomóc męską potencję. Zatrzymani przechowywali duże ilości leków w piwnicy, tam też je pakowali i przygotowywali do wysyłki.

Policjanci zabezpieczyli również kilkaset dowodów nadania listów i paczek wysłanych do odbiorców w kraju. Teraz korzystając z pomocy policjantów z całej Polski będą przesłuchiwać odbiorców „niebieskich tabletek”.

Mężczyźni zostali już przesłuchani przez prokuratora i usłyszeli zarzuty posiadania i wprowadzania do obiegu leków bez wymaganych zezwoleń, za co grozi do 2 lat pozbawiania wolności. Prokurator zastosował wobec zatrzymanych policyjny dozór, poręczenia majątkowe do 20 tys. zł oraz zabezpieczył konta bankowe.

(KWP w Gdańsku / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 17.48 MB)

Powrót na górę strony