Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieuczciwy bizesmen usłyszał zarzuty

Data publikacji 16.12.2013

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku zakończyli sprawę przeciwko 52-letniemu mężczyźnie, który przywłaszczył płody rolne i maszyny na kwotę ponad 1 miliona złotych. Poszkodowanych zostało ponad 40 osób i firm. Podejrzany prowadząc firmę produkującą m.in. brykiet i podłoże do pieczarek składał liczne zamówienia, za które nie płacił. Usłyszał zarzuty przywłaszczenia mienia. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Wszystko zaczęło się w maju br. Wtedy na Policję zgłosił się pierwszy pokrzywdzony. Zeznał, że dostarczył do jednej z firm sporą ilość płodów rolnych, jednak faktura za towar nie została uregulowana. Sprawą zajęli się policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą. Szybko ustalili, że pokrzywdzonych jest znacznie więcej, a prowadzący firmę biznesmen jest zwykłym oszustem. Jak wynikał z ustaleń, w sumie podejrzany przywłaszczył wiele ton płodów rolnych oraz części maszyn, w tym także elementy linii produkcyjnej o łącznej wartości ponad 1 miliona złotych.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił przedstawić podejrzanemu 44 zarzuty. Prokuratura Rejonowa w Grodzisku sformułowała właśnie akt oskarżenia. Sprawa trafi do sądu, który zadecyduje o ostatecznym wymiarze kary.

(KWP w Poznaniu / mw)

Powrót na górę strony