Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Świąteczne spotkanie opłatkowe

Data publikacji 18.12.2013

- Bardzo się cieszę, że udało nam się w tym roku zorganizować wspólne spotkanie opłatkowe. Wszystkim, którzy zaszczycili swoją obecnością to spotkanie wigilijne, bardzo dziękuję – jesteście państwo dla nas dobrymi partnerami w tym wszystkim, co robimy na rzecz społeczeństwa - powiedział Komendant Główny Policji podczas przedświątecznego spotkania, zwracając się do zaproszonych gości.

W sali konferencyjnej KGP przy ul. Domaniewskiej odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe kadry kierowniczej polskiej Policji. Uczestniczyli w nim Minister Spraw Wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz oraz Podsekretarz Stanu w MSW Marcin Jabłoński, kierownictwo Komendy Głównej Policji, komend wojewódzkich Policji i szkół Policji, Szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego, szefowie służb podległych MSW,  przedstwiciele duchowieństwa, a takze liczne delegacje.

- Bardzo się cieszę, że udało nam się w tym roku zorganizować wspólne spotkanie opłatkowe. Wszystkim, którzy zaszczycili swoją obecnością to spotkanie wigilijne, bardzo dziękuję – jesteście państwo dla nas dobrymi partnerami w tym wszystkim, co robimy na rzecz społeczeństwa – powiedział Komendant Główny Policji. Dodał, że przy wigilijnym stole zabraknie tych, którzy pełnią służbę, niosąc spokój i bezpieczeństwo obywatelom, a także tych, którzy na misjach pokojowych realizują zadania w imieniu państwa polskiego. – Pamiętajmy też o tych, którzy do końca wypełnili rotę ślubowania, oddając życie za bezpieczeństwo innych – podkreślił szef Policji. - Szanowni państwo, w imieniu własnym i  kolegów z innych służb mundurowych, życzę wszystkiego najlepszego na święta: spokoju, zdrowia i radości.

Podczas spotkania głos zabrał także  Minister Spraw Wewnętrznych. – To jest taki czas, w którym to, co ludzkie spotyka się w jakiś przedziwny sposób z tym, co boskie, co z wyższego świata. W polskiej tradycji są to święta zarówno religijne, jak i rodzinne – także w znaczeniu rodzin zawodowych, ludzi, którzy ze sobą najbliżej przebywają – powiedział Bartłomiej Sienkiewicz. Dodał, że w tym czasie ludzie próbują się do sobie zbliżyć, jakby się chcieli ogrzać w żarze ludzkiej życzliwości:  – Jest dla mnie zaszczytem, że w ten dzień, tuż przed świętami mogę się ogrzać razem z wami, bo zdaje sobie sprawę, że na co dzień jakże często wszystkim umyka to, co zasadnicze w waszej służbie... Jest takie powiedzenie, mówiące o tym, że kto ratuje jedno ludzkie życie, ten ratuje cały świat... Istotą waszej służby jest to, że codziennie ratujecie ten cały świat. I chociażby z tego powodu jest to dla mnie zaszczyt i wielki przywilej, że mogę wam serdecznie podziękować i złożyć wam najserdeczniejsze wyrazy szacunku, uznania, a także  zwykłe, ludzkie życzenia spokojnych świąt i radości przebywania wśród najbliższych. Wszystkiego dobrego!

Mariusz Góra, fot.: Marek Krupa, wideo: Karol Jakubowski

Świąteczne spotkanie śląskich mundurowych >>

Spotkanie opłatkowe w garnizonie warszawskim >>

Opłatkowe spotkanie komendantów >>

Film Przedświąteczne spotkanie opłatkowe

Pobierz plik Przedświąteczne spotkanie opłatkowe (format mp4 - rozmiar 31.13 MB)

Powrót na górę strony