Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podrabiała podpisy i wyłudzała kredyty

Data publikacji 20.12.2013

Oszustwa kredytowe i podrabianie podpisów to zarzuty, jakie usłyszała 54-letnia mieszkanka Ostrowa Wielkopolskiego. Sprawą zajmowali się policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KPP w Ostrowie Wielkopolskim. Za popełnione przestępstwa kobiecie grozi nawet 8 lat więzienia.

Policjanci ostrowskiej komendy, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, ustalili i zatrzymali 54-letnią kobietę, w związku z wyłudzeniem przez nią kredytu. Od czasu zatrzymania sprawczyni we wrześniu tego roku, policjanci cały czas ustalali pokrzywdzonych. W trakcie prowadzonego postępowania okazało się, że kobieta ma na swoim koncie kilka wyłudzeń kredytów.

Zatrzymana kobieta przestępczą działalność prowadziła na terenie Ostrowa Wielkopolskiego od stycznia do maja 2010 roku. Będąc przedstawicielem jednej z firm zajmujących się udzielaniem pożyczek, miała dostęp do bazy danych osobowych klientów. Kobieta działała na dwa sposoby. Zawierała umowy pożyczkowe z klientami na określoną kwotę, a następnie, podrabiając podpis, wypisywała kolejną umowę, powiększoną o kilkaset złotych. Klient otrzymywał wnioskowane przez siebie pieniądze, a oszustka zabierała sobie pozostałą część pieniędzy.

Innym razem, wykorzystując dane osobowe klientów, podrabiała ich podpisy, sporządzając fałszywe umowy kredytowe i inkasując kolejne pieniądze. W ten sposób kobieta wyłudziła 18 tysięcy złotych na szkodę firmy, na rzecz której wykonywała usługi.

54-letnia kobieta usłyszała w sumie 9 zarzutów związanych z oszustwami kredytowymi, wprowadzeniem w błąd w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i podrabianiem podpisów. Za popełnione przestępstwa grozi jej nawet 8 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / mg)

Powrót na górę strony