Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Powstanie nowa komenda w Bielsku-Białej

Data publikacji 24.12.2013

W ciągu najbliższych trzech lat w Bielsku-Białej powstanie nowa siedziba Komendy Miejskiej Policji. Budynek zlokalizowany będzie w bielskim Lipniku w rejonie ulic Wapiennej i Piekarskiej. Plany budowy nowej komendy przedstawił w czasie wczorajszego spotkania Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Piotr Kucia. W spotkaniu uczestniczył także Zastępca Prezydenta Bielska-Białej Waldemar Jędrusiński.

Nowa komenda wpisuje się w program standaryzacji komend i komisariatów przewidziany do realizacji w latach 2013 – 2015 dla województwa śląskiego. Program ma na celu stworzenie jednolitego standardu pomieszczeń w strefie obsługi obywateli oraz w strefie służbowej komend powiatowych, miejskich i rejonowych, a także komisariatów Policji. Celem programu jest też usuwanie oraz zapobieganie powstawaniu barier w dostępie obywateli do komend i komisariatów Policji, uwzględnienie postulatów społecznych w ich projektowaniu oraz polepszenie warunków pracy funkcjonariuszy i pracowników Policji poprzez poprawę stanu technicznego obiektów policyjnych i ich wyposażenia, jak również wybudowanie w miejsce niespełniających wymogów technicznych oraz norm funkcjonalnych i powierzchniowych nowych obiektów.

Nową komendę w Bielsku-Białej stanowić będzie pięciokondygnacyjny budynek administracyjny o pow. użytkowej 16.589 m² oraz budynek stacji obsługi pojazdów i gospodarczy o pow. użytkowej 1.175 m². W ramach projektu powstanie też:
•    budynek kojców dla 16 psów służbowych,
•    strzelnica kryta czterostanowiskowa z 25-metrową osią strzelecką,
•    sala gimnastyczna wraz z siłownią pod pierwszym patio,
•    parking dla interesantów na 47 miejsc (4 miejsca dla niepełnosprawnych),
•    parking dla pracowników na 102 miejsca,
•    parking podziemny na 104 miejsca dla pojazdów służbowych.
 
Do nowego obiektu prowadzić będą dwa zjazdy od ul. Wapiennej dla interesantów i pracowników oraz drugi od ul. Piekarskiej z ograniczonym dostępem dla pracowników. Obiekt przewiduje 500 miejsc stanowisk służby i pracy. Koszty budowy pochłoną około 60 mln złotych.

(KWP w Katowicach / mj)

Film Powstanie nowa komenda w Bielsku-Białej

Opis filmu: logistyka i wyposażenie, standaryzacja

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Powstanie nowa komenda w Bielsku-Białej (format flv - rozmiar 4.3 MB)

Powrót na górę strony