Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali oszustów

Data publikacji 24.12.2013

Do 8 lat więzienia może grozić szajce oszustów. Mieszkaniec miasta wystawiał podstawionym pracownikom "lewe" zaświadczenia o zatrudnieniu. Ci następnie kupowali drogi sprzęt RTV, markowe telefony komórkowe, a nawet brali kredyty. Sześć osób usłyszało już zarzuty. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie.

Kryminalni z Golubia-Dobrzynia otrzymali informację o mieszkańcu miasta, który zajmował się "lewymi" interesami. Mężczyzna od razu trafił do policyjnego aresztu.

Jak ustalili policjanci, 24-latek pod koniec listopada tego roku wystawiał różnym osobom fałszywe zaświadczenia o zatrudnieniu.

Mężczyźni i kobieta w wieku od 20 do 57 lat zaciągali raty na drogi sprzęt RTV, markowe telefony komórkowe, a nawet kredyty, które od razu po wyjściu ze sklepu czy banku, trafiały w ręce "pracodawcy".

24-latek usłyszał łącznie dwadzieścia zarzutów m.in. sześć o poświadczeniu nieprawdy, trzynaście oszustw i oszustw komputerowych.

Zebrany przez kryminalnych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie piątce nie do końca świadomych swego działania  przybranych "pracowników" zarzutów posłużenia się fałszywym zaświadczeniem o zatrudnieniu i oszustwa.

Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie.

(KWP w Bydgoszczy / mj)

Powrót na górę strony