Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano podejrzanego o zabójstwo w Buku

Data publikacji 24.12.2013

Policjanci zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o zabójstwo bezdomnego. Wydarzyło sia to wczoraj w nocy, w Buku. Zatrzymany to 19-letni mieszkaniec tego miasta. Za zabójstwo grozi kara dożywotniego więzienia.

Wczoraj policjanci zajmujący się sprawą zabójstwa 61-letniego bezdomnego w Buku zatrzymali podejrzanego. Okazał sie nim 19-latek mieszkający w Buku. Dzisiaj jest przesłuchiwany przez prokuratora. Zebrane przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu i Komisariatu Policji w Buku materiały dowodowe wskazują na udział zatrzymanego w zabójstwie. Dają one równiez podstawę do sformułowania zarzutów.

O sprawie dyżurny policji w Buku został zawiadomiony w poniedziałek w nocy. Około godziny 2.50 telefonicznie została przekazana wiadomość, że na ul. Ratuszowej leży zakrwawiony mężczyzna.

Policjanci zostali wysłani w to miejsce natychmiast. Rannego próbowali uratować ratownicy z dwóch karetek pogotowia. Mimo ich wysiłków mężczyzna zmarł. Stwierdzono, że miał on obrażenia głowy, a na ciele kilka ran kłutych. Mężczyzna został rozpoznany przez policjantów. Był nim 61-letni bezdomny.

Na miejsce została wysłana specjalna ekipa śledcza. Zawiadomiono także prokuraturę. Podczas oględzin policyjni technicy zabezpieczali ślady. Policjanci przesłuchiwali świadków, pytali także okolicznych mieszkańców o to, czy nie zauważyli czegoś podejrzanego.

Na podstawie analizy zebranych informacji funkcjonariusze skonsultowali się z prokuratorami i zedecydowali zatrzymać Norberta H. Za zabójstwo grozi kara nawet dożywotniego zabojcawięzienia.

(KWP w Poznaniu / mg)

Powrót na górę strony