Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za zabójstwo 48-latka

Data publikacji 27.12.2013

Policjanci z warszawskiej Woli zatrzymali dwóch mężczyzn, jeden z nich jest podejrzany o dokonanie zabójstwa 48-latka, a drugi o nieudzielenie mu pomocy. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że prawdopodobnie wszyscy wcześniej spożywali alkohol. 36-latek i jego 37-letni kompan najpierw trafili do policyjnych cel, a następnie w prokuraturze usłyszeli zarzuty. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani.

Do tragicznego zdarzenia doszło w jednym z mieszkań na warszawskiej Woli. Tam mundurowi ujawnili ciało mężczyzny. Podjęte na miejscu czynności oraz zebrany w sprawie materiał dowodowy uprawdopodabniały wersję, że mężczyzna padł ofiarą zabójstwa, co wynika również z opinii biegłego z zakresu medycyny sądowej. Policjanci zatrzymali 36-letniego Piotr L. w charakterze podejrzanego o dokonanie zabójstwa. W mieszkaniu policjanci zatrzymali również 37-letniego Dariusza L., któremu zarzucają nieudzielenie pomocy.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że do tragedii doszło kilka dni wcześniej, a o ujawnieniu zwłok powiadomił jeden z zatrzymanych. Podczas spotkania z policjantami obaj mężczyźni byli pod wpływem alkoholu. Mieli od promila do dwóch promili alkoholu. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty: Piotr L. zarzut zabójstwa, natomiast Dariusz L. nieudzielenia pomocy. Wobec nich sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za zabójstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony