Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli nielegalny tytoń

Data publikacji 27.12.2013

Funkcjonariusze zabezpieczyli tytoń bez akcyzy o wartości blisko pół miliona złotych. Dzięki informacji, jaką zdobyli funkcjonariusze z Posterunku Policji w Szadku zabezpieczono blisko 700 kg tytoniu wraz ze sprzętem do jego cięcia i osuszania.

Policjanci uzyskali informację, z której wynikało, że w zabudowaniach na terenie miejscowości Góry Prusinowskie przechowywany jest tytoń bez polskich znaków skarbowych oraz maszyny do jego rozdrabniania. 23 grudnia 2013 roku w godzinach południowych funkcjonariusze rozpoczęli przeszukania wytypowanego gospodarstwa. W efekcie zabezpieczyli w jednym z pomieszczeń gospodarczych 22 pełne tytoniu worki, których łączną wagę oszacowano na blisko 300 kilogramów. Dodatkowo znajdowały się tam baloty niepociętych liści o wadze nie mniejszej niż 400 kilogramów. Oprócz tego policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją zabezpieczyli maszynę do prasowania i cięcia tytoniu, dwie suszarki do jego osuszania, dwa kompresory powietrza oraz inne oprzyrządowanie do obróbki tytoniu.

Wartość strat Skarbu Państwa z tytułu nieuiszczonego podatku akcyzowego wyceniono na blisko 100 tysięcy złotych. Teraz śledczy ustalają właściciela produkcji. Na terenie posesji zatrzymano przebywającego tam 51-letniego mieszkańca gminy Szadek.

Za bezprawne rozporządzanie wyrobami akcyzowymi grozi kara grzywny oraz pozbawienia wolności do 3 lat.

(KWP w Łodzi / mj)

Powrót na górę strony