Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za przestępstwo akcyzowe

Data publikacji 29.12.2013

Tomaszowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który przewoził w swoim samochodzie ponad 1100 litrów spirytusu bez akcyzy. W jego miejscu zamieszkania funkcjonariusze zlikwidowali ponadto linię do odkażania alkoholu a także zabezpieczyli ponad 1600 litrów gotowego wyrobu. Poza tym na posesji zabezpieczono aparaturę do produkcji bimbru i tytoń niewiadomego pochodzenia.

Policjanci realizując wcześniejsze ustalenia zatrzymali do kontroli,  na terenie gminy Lubochnia, samochód peugeot, w którym mogła być przewożona  znaczna ilość wyrobów akcyzowych. Informacje funkcjonariuszy szybko się  potwierdziły kiedy otworzyli przestrzeń ładunkową kontrolowanego pojazdu. Znajdowało się tam bowiem w plastikowych butelkach ponad 1100 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia.

31-letni kierowca peugeota został zatrzymany. Kryminalni nie poprzestali jednak na weryfikacji samego pojazdu. Przeszukali również posesję, na której mieszkał mężczyzna. W garażu znaleźli linię produkcyjną do odkażania i rozlewania spirytusu przemysłowego.  Zabezpieczyli tam również  ponad 1600 litrów gotowego wyrobu, który popakowany był w kilkusetlitrowe jak i mniejsze kanistry W pomieszczeniach gospodarczych należących do zatrzymanego policjanci znaleźli dodatkowo 21 kilogramów pociętego tytoniu a także kilka litrów samogonu i destylator w trakcie jego wyrobu. Mężczyzna dotychczas nie miał konfliktu z prawem. Już usłyszał zarzut paserstwa akcyzowego zagrożony karą do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywną. Śledczy wstępnie oszacowali, że działalności podejrzanego mogła narazić skarb państwa na uszczuplenia akcyzowe rzędu co najmniej 133 tysięcy złotych.

KWP Łódź / kj

Powrót na górę strony