Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani sprawcy zgwałcenia

Data publikacji 31.12.2013

Niespełna 48 godzin zajęło kaliskim policjantom ustalenie, a następnie zatrzymanie dwóch mężczyzn podejrzanych o gwałt i rozbój na młodej mieszkance Kalisza. Do zdarzenia doszło w miniony weekend. Teraz za popełnione przestępstwo mężczyźni mogą trafić do więzienia nawet na 12 lat.

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę. Kobieta została zaatakowana przez dwójkę mężczyzn, a następnie zgwałcona. Sprawcy dokonali również rozboju na kaliszance, kradnąc należące do niej przedmioty.

Kiedy dyżurny kaliskiej jednostki otrzymał informację o całym zdarzeniu natychmiast na miejsce skierowana została specjalna grupa dochodzeniowo-śledcza. W tym samym czasie policjanci wydziału kryminalnego kaliskiej jednostki podjęli działania operacyjne zmierzające do ustalenia sprawców tego brutalnego przestępstwa. Funkcjonariusze pracowali nad sprawą nieprzerwanie przez 38 godzin. Była to sprawa skomplikowana, ponieważ policja w chwili zdarzenia nic nie wiedziała o sprawcach przestępstwa.

Policjanci skrupulatnie analizowali zebrany materiał dowodowy oraz zapisy monitoringu. Docierali również do kolejnych informacji, które z godziny na godzinę przybliżały ich do sprawców. Sprawdzono wiele osób i poszlak. Dzięki doświadczeniu zaangażowanych w sprawę funkcjonariuszy prowadzone działania ostatecznie doprowadziły do zatrzymania dwóch mężczyzn w wieku 18 i 19 lat. Podejrzani to mieszkańcy powiatu kaliskiego. Obaj byli wcześniej notowani przez policję. Policjanci odzyskali również całe skradzione mienie.

Dziś sąd rozpatrzy wniosek o ich tymczasowe aresztowanie. Za przestępstwa, których się dopuścili mogą trafić za kratki nawet na 12 lat.

(KWP w Poznaniu / mj)

Powrót na górę strony