Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czerpali korzyści majątkowe z nierządu

Data publikacji 02.01.2014

Do Sądu Rejonowego w Olsztynie został skierowany akt oskarżenia przeciwko 55-latce i 63-latkowi, którzy czerpali korzyści majątkowe z prostytucji. Z ustaleń śledczych wynika, że przez 2 lata działalności w agencji działającej na jednym z olsztyńskich osiedli, swoje usługi świadczyło w sumie kilkadziesiąt dziewcząt. Podejrzani nie kwestionowali swojej winy. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Olsztyńscy policjanci podejrzewali, że w domu na jednym z osiedli może działać agencja towarzyska. Funkcjonariusze wykonując szereg czynności w tej sprawie, zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na zatrzymanie dwóch osób podejrzanych o nielegalną działalność.

Pod koniec czerwca ubr. w ręce kryminalnych trafiła 55-letnia kobieta, która zarządzała agencją towarzyską oraz 63-letni kierowca, który dowoził kobiety do klientów. Podczas zatrzymania podejrzanych w domu było kilka dziewcząt oraz klientów korzystających z ich usług. W trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli komputer, telefony pieniądze i dokumentację. Po przesłuchaniach 55-latka oraz 63-latek usłyszeli zarzuty czerpania korzyści majątkowych z prostytucji. Oboje przyznali się do winy.

Po kilku miesiącach trwającego śledztwa olsztyńscy policjanci sporządzili akt oskarżenia, który 27 grudnia trafił do Sądu Rejonowego w Olsztynie. Z ustaleń śledczych wynika, że przez 2 lata działalności w agencji swoje usługi świadczyło w sumie kilkadziesiąt dziewcząt, a osoby ją prowadzące mogły wzbogacić się nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Za czerpanie korzyści majątkowych z prostytucji grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / mw)

Powrót na górę strony