Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci poszukują oszusta

W drugiej dekadzie października koniński przedsiębiorca budowlany został oszukany przy zakupie rzekomo cennych monet „jednopensówek”. Za 20 tysięcy złotych kupił 10 monet, które miały być warte dwa razy więcej. Niestety „okazja” nie wzbudziła w nim żadnych podejrzeń. Policjanci mają zdjęcie jednego z grupy oszustów.

W połowie października 59-latek z Konina został zaczepiony przed bankiem przez starszego mężczyznę, wyglądającego na około 70 lat. Człowiek ten mówił po rosyjsku i łamaną polszczyzną. Podszedł do pokrzywdzonego i twierdził, że jedzie do Berlina, ale ma na sprzedaż cenne monety po okazyjnych cenach. Powiedział też, że jest umówiony z konińskim dentystą, który chce kupić te monety. Faktycznie po chwili do rozmawiających podszedł trzeci mężczyzna, podający się za dentystę. Wziął jedną z monet i poszedł w kierunku lombardu w celu sprawdzenia jej wartości. Wrócił nawet z pismem, które zaświadczało, że monety są warte po 500 Euro za sztukę.

59-latek wypłacił z banku pieniądze i za 20 tysięcy zł kupił 10 monet – „jednopensówek”. Poszedł z nimi do kantoru, gdzie dowiedział się, że monety są praktycznie bezwartościowe.

Policjantom Wydziału Kryminalnego udało się zdobyć zdjęcie mężczyzny, który jest zamieszany  w oszustwo. Osoby, które rozpoznają mężczyznę proszone są o kontakt pod nr tel. (63) 247 25 47, (63) 247 25 00 lub 997. Policjanci zapewniają anonimowość.

(KWP w Poznaniu / mw)
 

Powrót na górę strony