Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca napadu na bank w rękach policjantów

Data publikacji 07.01.2014

Policjanci z Golubia-Dobrzynia zatrzymali sprawcę napadu na placówkę bankową. Mężczyzna tuż po napadzie przebrał się i wyjechał poza granice Polski do znajomych. Gdy wrócił czekali już na niego kryminalni. Zgodnie z kodeksem karnym za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy: do napadu na jedną z placówek bankowych w Golubiu-Dobrzyniu doszło 30 grudnia ubiegłego roku. Wówczas około 9.30 zamaskowany mężczyzna nożem sterroryzował kasjerkę i zmusił ją do wydania pieniędzy. Przestraszona kobieta wykonała polecenie, natomiast napastnik po otrzymaniu gotówki uciekł w nieznanym kierunku.

Golubsko-dobrzyńscy funkcjonariusze ustalili, że napadu mógł dokonać 25-letni mieszkaniec Osiedla Młodych. Z informacji, które zgromadzili kryminalni wynikało też, że mężczyzna od razu wrócił do miejsca zamieszkania, tam przebrał się w inne rzeczy i jakby nic się nie stało wyjechał w odwiedziny do znajomych poza granice Polski.

Gdy wrócił w minioną niedzielę (5.01.14) wieczorem, czekali już na niego kryminalni. Zupełnie zaskoczony wizytą policjantów nie stawiał oporu. Tego samego dnia trafił do policyjnego aresztu. Policjanci podczas przeszukania mieszkania zabezpieczyli rzeczy, które 25-latek wykorzystał podczas napadu m.in. kurtkę, charakterystyczne buty i kominiarkę.

Dzisiaj (7.01.14) sprawca usłyszał zarzut rozboju. Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo to zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Bydgoszczy / mj)

Powrót na górę strony