Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca i jego pasażer odpowiedzą m.in. za napaść na policjantów

Data publikacji 07.01.2014

Małopolscy policjanci po pościgu zatrzymali kierowcę i pasażera daewoo nubira, którzy nie zatrzymali się do kontroli drogowej. Okazało się, że 26-letni kierowca i jego pasażer byli pod wpływem alkoholu i narkotyków. Obaj zatrzymani odpowiedzą również za czynną napaść na policjantów oraz naruszenie ich nietykalności.

Dzisiaj w nocy na terenie Nowej Huty policjanci zatrzymywali do rutynowej kontroli drogowej przejeżdżające samochody. Jednak kierujący daewoo nubirą widząc patrol policji zamiast się zatrzymać, przyspieszył i zaczął uciekać w kierunku ul. Odmętowej. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali pojazd. Podczas próby legitymowania agresywnie zachowujący się kierujący uderzył drzwiami samochodu funkcjonariusza, gwałtownie ruszył i odjechał kolejne kilkaset metrów. Po pościgu pojazd został ponownie zatrzymany. Wtedy kierowca i jego pasażer próbowali ucieczki na piechotę, ale im się to nie udało. Podczas zatrzymania pasażer samochodu również był bardzo agresywny - odpychał i szarpał interweniujących policjantów. Funkcjonariusz i policjantka odnieśli drobne obrażenia.

Kiedy mężczyzn przebadano na zawartość alkoholu i narkotyków w organizmie, wyjaśniło się dlaczego uciekali przed kontrolą. Obaj mężczyźni byli nietrzeźwi - 26-letni kierujący miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Obaj także byli pod wpływem narkotyków – test wykazał obecność amfetaminy. Zatrzymani mężczyźni spędzili resztę nocy w policyjnym areszcie. Dzisiaj będą wykonywane z nimi czynności. Najprawdopodobniej odpowiedzą za czynną napaść na policjanta, naruszenie nietykalności cielesnej policjanta oraz kierowca za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwym oraz pod wpływem narkotyków.

(KWP w Krakowie / mw)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 5.15 MB)

Powrót na górę strony