Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieuczciwemu komornikowi grozi nawet 10 lat więzienia

Data publikacji 07.01.2014

Policjanci zakończyli śledztwo, prowadzone pod nadzorem prokuratury, w sprawie nieuczciwego komornika sądowego. Praca śledczych zaowocowała aktem oskarżenia skierowanym przeciwko 63-letniemu funkcjonariuszowi publicznemu. Mężczyzna usłyszał zarzut niedopełnienia obowiązków służbowych i przywłaszczenia ponad 250 tys. złotych należących do klientów. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Myszkowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zakończyli wielomiesięczne śledztwo prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Myszkowie w sprawie nieuczciwego komornika sądowego. Jak ustalili śledczy, mężczyzna prowadził przestępczy proceder od lutego do września 2012 roku. W tym czasie komornik pobierał zaliczki od klientów na poczet czynności egzekucyjnych i nie rozliczał tych pieniędzy. Na jego konto trafiały też pieniądze po wyegzekwowaniu należności od dłużników. Zgodnie z przepisami w ciągu 4 dni pieniądze miały być przekazane wierzycielom. Tak się jednak nie działo. W ten sposób na liście poszkodowanych znalazło się blisko 250 osób i instytucji z całego kraju, korzystających z usług jego kancelarii.

Zgromadzonego przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie komornikowi zarzutu niedopełnienia obowiązków służbowych i przywłaszczenia ponad 250 tys. złotych od klientów. Za to przestępstwo grozi mu nawet 10 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.  

(KWP w Katowicach / mg)

 

Powrót na górę strony