Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy profanacji w rękach policji

Data publikacji 09.01.2014

Brzozowscy policjanci ustalili sprawców odpowiedzialnych za namalowanie wulgarnych napisów na ścianie kościoła i figurce Matki Boskiej w Brzozowie. Okazali się nimi dwaj młodzi ludzie w wieku 20 i 22 lat. Ponadto policjanci ustalili, że mężczyźni tej samej nocy zniszczyli elewację sklepu w Brzozowie.

W miniony poniedziałek rano dyżurny brzozowskiej komendy został powiadomiony przez proboszcza brzozowskiej parafii o uszkodzeniu elewacji kościoła w Brzozowie oraz obiektów na terenie parafialnym.

Od momentu uzyskania pierwszej informacji o przestępstwie policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Już następnego dnia funkcjonariusze wytypowali sprawców odpowiedzialnych za ten czyn. Okazali się nimi dwaj młodzi mieszkańcy Brzozowa w wieku 20 i 22 lat. Brzozowscy kryminalni ustalili następnie, że mężczyźni przebywają w Rzeszowie. Dzięki pomocy rzeszowskich funkcjonariuszy sprawcy zostali  zatrzymani. W chwili zatrzymania byli pijani.

W toku dalszych działań policjanci ustalili, że 20- i 22-latek tej nocy uszkodzili także elewację na jednym ze sklepów w Brzozowie, malując na niej napisy.

Zebrany materiał dowodowy w sprawach pozwolił śledczym na postawienie im zarzutów znieważenia przedmiotu i miejsca czci religijnej i uszkodzenia mienia. Mężczyźni przyznali się do ich popełnienia i złożyli wyjaśnienia. Tłumaczyli, że byli pijani i nie pamiętają całego zdarzenia.

Wkrótce za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Przestępstwo obrazy uczuć religijnych jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2. Natomiast uszkodzenia mienia nawet do lat 5.

(KWP w Rzeszowie / mg)

Powrót na górę strony