Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przejęli nielegalne wyroby tytoniowe

Data publikacji 09.01.2014

Skarżyscy policjanci zatrzymali 57-letniego mieszkańca Skarżyska-Kamiennej podejrzewanego o nielegalne posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze w czasie przeszukania posesji zabezpieczyli ponad 50 kilogramów liści tytoniu oraz krajanki. Za to przestępstwo ustawodawca przewidział karę do 3 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej od pewnego czasu przyglądali się działalności jednego z mieszkańców Skarżyska-Kamiennej. Funkcjonariusze podejrzewali, że 57-latek może posiadać wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Te przypuszczenia potwierdziły się. Wczoraj stróże prawa weszli na posesję 57-latka. Podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych znaleźli worki z liśćmi tytoniu oraz krajanką, która przygotowana była prawdopodobnie do sprzedaży. Policjanci zabezpieczyli łącznie 52 kilogramy nielegalnych wyrobów. Niewykluczone, że sprawca wprowadzał je do obrotu, tworząc w ten sposób stałe źródło dochodu.

Wstępne obliczenia wskazują na to, że straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego wyniosą około 26 tys. złotych.  57-latek został już przesłuchany. Konsekwencją jego czynu może być nawet 3-letni pobyt w więzieniu oraz wysoka kara grzywny.

(KWP w Kielcach / mj)

Film Policjanci przejęli nielegalne wyroby tytoniowe

Opis filmu: nielegalny tytoń

Pobierz plik Policjanci przejęli nielegalne wyroby tytoniowe (format mp4 - rozmiar 7.73 MB)

Powrót na górę strony