Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita zorganizowana grupa włamywaczy

Data publikacji 09.01.2014

Pabianiccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego KWP w Łodzi oraz przy wsparciu łódzkiego pododdziału antyterrorystycznego rozbili zorganizowaną grupę przestępczą trudniącą się włamaniami do różnego rodzaju obiektów na terenie powiatu pabianickiego i ościennych. Członkowie grupy wyłudzali również kredyty bankowe na podstawie fałszywych zaświadczeń o zatrudnieniu. Zatrzymano 14 osób w wieku od 32 do 54 lat związanych z grupą przestępczą. Wśród podejrzanych znalazło się 8 mężczyzn i 6 kobiet. Grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Pabianiccy policjanci wspólnie z prokuratorami od dłuższego czasu rozpracowywali grupę przestępczą, która na terenie powiatu pabianickiego i ościennych powiatów dopuszczała się włamań do różnego rodzaju obiektów, w tym domów jednorodzinnych, mieszkań, pomieszczeń handlowych, usługowych, jak również trudniła się wyłudzaniem kredytów na podstawie fałszywych zaświadczeń o zatrudnieniu. Łupem sprawców padała gotówka, biżuteria, drogocenne zegarki, sprzęt RTV i inne wartościowe przedmioty nadające się do dalszego spieniężenia. Straty spowodowane działalnością grupy przestępczej szacuje się na ponad 500 tysięcy złotych.

W  realizację sprawy nadzorowanej przez Prokuraturę Rejonową w Pabianicach zostało zaangażowanych około stu funkcjonariuszy pabianickiej komendy, Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz trzech prokuratorów.

7 stycznia w godzinach porannych policjanci  jednocześnie wkroczyli do kilkunastu mieszkań na terenie Pabianic i zatrzymali w sumie 14 osób związanych z przestępczym procederem. Zatrzymanie głównych podejrzanych odbyło się przy udziale łódzkiego pododdziału antyterrorystycznego. Policjanci podczas przeszukania zabezpieczyli narzędzia, które mogły posłużyć członkom grupy do popełniania przestępstw oraz odzyskali część utraconego  mienia wartego 36  tysięcy złotych. Na poczet przyszłych kar śledczy zabezpieczyli pieniądze, samochód marki BMW oraz sprzęt RTV o łącznej wartości 53 tysięcy złotych.

Wobec czterech mężczyzn w wieku 32-34 lat prokurator nadzorujący śledztwo wystąpił do Sądu Rejonowego w Pabianicach z wioskami o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Jeszcze dzisiaj zapadną decyzje o dalszym losie podejrzanych.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony