Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rzeszów: Kolejny antynarkotykowy sukces CBŚ

Policjanci Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali główny kanał przerzutu tabletek ecstasy z Europy Zachodniej do Polski i zlikwidowali grupy przestępcze będące głównymi organizatorami, wręcz monopolistami na narkotykowym rynku tabletek ecstasy. Zatrzymano 23 przestępców którym w sumie odebrano rekordowa ilość około 100 tys. tabletek.

Policjanci Zarządu XX Centralnego Biura Śledczego KGP w Rzeszowie finalizują działania, efektem których jest likwidacja kilku grup przestępczych działających w Polsce i Europie Zachodniej. Przestępców połączyły wspólne "interesy".

Od kilku miesięcy przestępcy działali pod dyskretnym nadzorem policji. W ten sposób właśnie udało się zebrać dowody, dzięki którym wczoraj w nocy podejrzanych można było zatrzymać. Czternastu młodych mężczyzn (między 20 a 40 rokiem życia) jest w tej chwili przesłuchiwanych.

Główne procedery grup to handel narkotykami, przemyt ludzi z Ukrainy na zachód Europy i dystrybucja fałszywych banknotów euro. Policjanci z CBŚ przerwali kanał przerzutu falsyfikatów banknotów euro z Włoch do Polski. Zabezpieczono fałszywe banknoty o wartości nominalnej ponad 10 tys. euro.

Policja przechwyciła też ok. 22 tysiące tabletek ecstasy i amfetaminę. Na poczet kar CBŚ zabezpieczyło samochody i gotówkę podejrzanych.

Przestępcy czuli się bardzo pewnie, to za sprawą sporych dochodów. Byli całkowicie zaskoczeni sprawną akcją policji, którą równocześnie realizowali funkcjonariusze CBŚ z Rzeszowa, Łodzi, Wrocławia i Warszawy oraz policyjni antyterroryści.

Zatrzymani to mieszkańcy Podkarpacia, Dolnego Śląska i województwa łódzkiego. Policja zlikwidowała dzięki tej realizacji fałszernię dokumentów, którymi grupy legalizowały swe interesy. Jednym z wątków jest też produkcja narkotyków, handel przemyconymi papierosami i alkoholem, prawdopodobnie też nielegalny obrót paliwami - te aspekty bada w tej chwili CBŚ.

Powrót na górę strony