Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca napadu na placówkę bankową

Data publikacji 11.01.2014

Policjanci z Pogodna zatrzymali mężczyznę, który piątek po południu wszedł do placówki bankowej z przedmiotem przypominającym broń i zażądał wydania pieniędzy. Sprawcę ujęli pracownicy ochrony i po przybyciu patrolu przekazali policjantom. Teraz mężczyzna stanie przed sądem.

Wczoraj po południu do jednej z placówek bankowych w Szczecinie wszedł mężczyzna. Podchodząc do pracownicy zagroził  jej przedmiotem przypominającym broń i zażądał wydania pieniędzy. Kobieta wydała mu kilkaset złoty, po czym mężczyzna wyszedł z obiektu. W tym czasie przed placówką byli pracownicy ochrony, którzy widząc całą sytuację ujęli sprawcę i po przybyciu policjantów przekazali go funkcjonariuszom.

Jak się okazało zatrzymanym jest 43 - letni mieszkaniec Szczecina. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy miał prawie 2 promile alkoholu w  wydychanym powietrzu. W przeszłości był notowany za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu gdzie spędził noc. W tym czasie funkcjonariusze z Komisariatu Policji Szczecin Pogodno przesłuchali świadków, zabezpieczyli atrapę broń oraz skradzione pieniądze. Wykonali oględziny oraz przejrzeli monitoring znajdujący się w obiekcie.

Prawdo podobnie jeszcze dziś zatrzymany usłyszy zarzut dotyczący napadu, za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 12 lat. Komendant Komisariatu w związku z tym zdarzeniem wystąpi z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie 43- latka.

KWP Szczecin / kj

Powrót na górę strony