Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za nielegalne posiadanie broni i amunicji

Data publikacji 12.01.2014

Policjanci z Kraśnika zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 44 i 51 lat, którzy usłyszeli zarzuty posiadania bez wymaganego zezwolenia broni palnej i amunicji. Dodatkowo 44-latek poniesie odpowiedzialność za kradzież i składanie fałszywych zeznań. Policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 20 jednostek różnego rodzaju broni, 10 tys. sztuk amunicji oraz proch strzelniczy. Na część amunicji oraz na niektóre z jednostek broni 44-letni mężczyzna posiadał zezwolenie. Dzisiaj podejrzani doprowadzeni będą do sądu. Grozić im może do 8 lat pozbawienia wolności.

W nocy z czwartku na piątek policjanci z Komisariatu Policji w Kraśniku patrolując rejon ogródków działkowych przy ul. Energetycznej ujawnili zaparkowany samochód na lubelskich numerach rejestracyjnych. Obok samochodu policjanci odnaleźli części elektryczne transformatora. Podczas przeszukania pozostawionego samochodu policjanci ujawnili dokumenty należące 44-letniego mieszkańca Lublina oraz trzy jednostki broni palnej wraz z amunicją.

Kilka godzin później 44-letni właściciel samochodu odnalezionego w Kraśniku stawił się do III Komisariatu Policji w Lublinie. Twierdził, że ktoś skradł jego pojazd. Policjanci szybko jednak ustalili, że do kradzieży nie doszło, a złożone zawiadomienie o utracie pojazdu miało pomóc 44-latkowi w uniknięciu odpowiedzialności karnej za kradzież części transformatora.

W wyniku dalszych czynności policjanci przeszukali mieszkanie mężczyzny. Tam ujawnili 17 sztuk rożnego rodzaju broni palnej, elementy broni oraz około 10 tys. sztuk amunicji. 44-latek miał zezwolenia na posiadanie niektórych jednostek broni. Jak wynika ze policyjnych ustaleń, mężczyzna posiadał bez wymaganego zezwolenia 7 szt. broni oraz 2 tys. szt. amunicji. Podejrzany ponadto usłyszał zarzut kradzieży i składania fałszywych zeznań.

Odpowiedzialność karną poniesie także kompan 44-latka. Podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez 51-latka policjanci natrafili na kolejne 4 jednostki broni palnej posiadane bez zezwolenie oraz proch strzelniczy.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Podejrzani już usłyszeli zarzuty. Dzisiaj doprowadzeni będą do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu. Grozić im może do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mj)

Film Odpowiedzą za nielegalne posiadanie broni i amunicji

Opis filmu: broń i amunicja

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Odpowiedzą za nielegalne posiadanie broni i amunicji (format flv - rozmiar 5.91 MB)

Powrót na górę strony