Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano podejrzewanego o zabójstwo

Data publikacji 13.01.2014

Tylko kilku godzin potrzebowali gdańscy kryminalni, aby zatrzymać mężczyznę podejrzewanego o zabójstwo. Policjanci zabezpieczyli nóż, który najprawdopodobniej jest narzędziem zbrodni. Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

W sobotę po godzinie 13.00 dyżurny komendy miejskiej otrzymał zgłoszenie o śmiertelnym ugodzeniu nożem mężczyzny. Na miejsce natychmiast wysłani zostali policjanci. Sprawą zajęli się śledczy oraz kryminalni z gdańskiej komendy miejskiej i komisariatu na Przymorzu. Wstępna opinia biegłego lekarza wykazała, że śmierć 38-letniego mężczyzny nastąpiła w wyniku ugodzenia nożem.

Policjanci przeanalizowali wnikliwie każdy ślad, sprawdzIli każdy sygnał i uzyskaną informację. Kryminalni rozpoczęli poszukiwania sprawcy i krotko przed 23:00 na jednej z ulic Gdańska zatrzymali 22-letniego mężczyznę podejrzewanego o to zabójstwo. Kilkaset metrów od miejsca zdarzenia, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli nóż, który najprawdopodobniej jest narzędziem zbrodni.

Policjanci cały czas ustalają dokładny przebieg oraz okoliczności tego zdarzenia. Dzisiaj 22-latek będzie przesłuchiwany przez prokuratora.

Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony