Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca śmiertelnego potrącenia kobiety w rękach policjantów

Data publikacji 15.01.2014

Dzięki ustaleniom siemianowickich policjantów w miejscowości Hoddesdon w Wielkiej Brytanii angielscy stróże prawa zatrzymali 25-letniego mężczyznę. Był on poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania za spowodowanie wypadku drogowego, w którym zginęła 19-letnia mieszkanka Siemianowic. Choć do wypadku doszło w 2012 roku, policjanci nie ustawali w poszukiwaniach sprawcy. Podejrzany trafił już do aresztu. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 15 sierpnia 2012 roku w Siemianowicach Śląskich na ul. Katowickiej. Kierujący motocyklem potrącił 19-letnią pieszą, nie udzielił jej pomocy i odjechał z miejsca zdarzenia. Obrażenia kobiety okazały się śmiertelne.

Przez kolejne miesiące siemianowiccy policjanci z zespołu poszukiwań sprawdzali i weryfikowali wszystkie informacje mogące pomóc w zatrzymaniu sprawcy. Podczas drobiazgowego śledztwa przesłuchali kilkanaście osób i sprawdzili dziesiątki informacji. W wyniku tych działań ustalili, że sprawcą zdarzenia jest 25-letni siemianowiczanin, który wyjechał do Wielskiej Brytanii, ukrywając się w miejscowości Hoddesdon. Te informacje pozwoliły na wydanie za mężczyzną Europejskiego Nakazu Aresztowania.

Sprawca wpadł w ręce brytyjskich policjantów w listopadzie 2013 roku. Polskim stróżom prawa został przekazany 9 stycznia tego roku. W rezultacie trafił do jednego z warszawskich aresztów. Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi mu kara do 12 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mg)

Powrót na górę strony