Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlowała podrobioną biżuterią

Data publikacji 15.01.2014

Handlowała w internecie sfałszowaną biżuterią. Wczoraj usłyszała zarzuty. Policjanci zabezpieczyli w jej mieszkaniu podróbki warte ponad 75 tysięcy złotych. Teraz 52-letniej kobiecie grozić do 8 lat więzienia.

Policjanci z KWP w Katowicach i komendy z Zawiercia, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, zatrzymali 52-letnią kobietę. Jest ona podejrzana o oszustwa internetowe oraz wprowadzanie do obrotu sfałszowanej biżuterii.

Śledczy w jej mieszkaniu zabezpieczyli kilkadziesiąt bransolet, łańcuszków i zawieszek opatrzonych znakami towarowymi światowych marek. Według ekspertyzy przeprowadzonej przez biegłego są one fałszywe zarówno pod względem ich marki, jak i szlachetności materiału, z którego miały być wykonane. Wartość podrobionego towaru wyceniono na ponad 75 tysięcy złotych.

Oszustka wprowadzała również w błąd klientów serwisu aukcyjnego, określając, że oferowany towar jest oryginalny i wykonany ze szlachetnych metali.

Wczoraj mieszkanka Zawiercia usłyszała zarzuty. Prokurator zastosował wobec niej poręczenie majątkowe w kwocie 5 tysięcy złotych. Podejrzanej grozi teraz nawet 8 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KWP w Katowicach / mg)

Powrót na górę strony