Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wykorzystała dostęp do danych i okradła klientów

Data publikacji 15.01.2014

Policjanci z Łodzi zatrzymali kobietę, która - wykorzystując dostęp do danych klientów kasy pożyczkowej - przywłaszczyła blisko 500 tysięcy złotych pochodzących z lokat. Kobieta, podrabiając podpisy, likwidowała lokaty klientów.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej analizowali sprawę od października 2013 roku. Wówczas trafiła do nich pierwsza informacja, z której wynikało, że jedna z pracownic może oszukiwać pracodawcę i przywłaszczać pieniądze klientów.

Funkcjonariusze  w zebranym materiale dowodowym wykazali, że kobieta, mając dostęp do danych klientów, likwidowała bez ich wiedzy założone lokaty oszczędnościowe, a następnie, podrabiając podpisy, wypłacała zgromadzone fundusze. Przestępczy proceder mógł trwać nawet 3 lata - od września 2010 do września 2013 roku. W tym czasie podejrzana przywłaszczyła sobie co najmniej 500 tysięcy złotych likwidując lokaty około 20 osób.

13 stycznia 2014 roku została zatrzymana i usłyszała zarzuty. Przyznała, że pieniądze były jej potrzebne, gdyż od dłuższego czasu borykała się z problemami finansowymi. Policjanci zabezpieczyli na poczet przyszłych kar samochód nissan primera, należący do kobiety.

33-latce grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Śledczy nie wykluczają, że na jej koncie mogło być więcej podobnych oszustw. Decyzją sadu podejrzana została tymczasowo aresztowana na trzy miesiące.

(KWP w Łodzi / mg)

Powrót na górę strony