Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieodpowiedzialne zachowanie mogło doprowadzić do katastrofy

Data publikacji 17.01.2014

Policjanci z Brzegu Dolnego zatrzymali dwóch nieletnich oraz ustalili kolejnych, którzy są podejrzani o ułożenie gałęzi i kamieni na torowisku oraz obrzucenie kamieniami pociągu relacji Wołów – Wrocław. Nieodpowiedzialne zachowanie młodych ludzi mogło doprowadzić do katastrofy kolejowej. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Wczoraj ok. godz. 20.00 policjanci z Brzegu Dolnego zostali powiadomieni przez dyżurnego ruchu PKP o tym, że grupa osób na torach kolejowych układa gałęzie i kamienie oraz że, pociąg relacji Wołów – Wrocław został obrzucony kamieniami. Sytuacja ta stwarzała realne zagrożenie spowodowania katastrofy w ruchu kolejowym. Podjęte natychmiast działania przez funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Brzegu Dolnym doprowadziły do zatrzymania w okolicach tego miejsca dwóch 15-latków. W trakcie przeszukania jednego z nich, w bagażu policjanci ujawnili siekierę. Jak ustalili policjanci, siekiera prawdopodobnie miała posłużyć nieletnim do ścięcia drzewa i ułożenia go na torowisku. Na szczęście zamysł ten nie został zrealizowany. Ponadto podczas obrzucania pociągu kamieniami w jednym z wagonów wybita została szyba. W tym przypadku również na szczęście nikomu nic się nie stało. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili kolejnych czterech 15-latków podejrzanych o te czyny.

Obecnie policjanci bardzo szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności w tej sprawie. Zebrane materiały zostaną następnie przekazane do sądu rodzinnego i nieletnich, który podejmie dalsze decyzje w tej sprawie.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony