Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przewoził ponad 500 kg nielegalnego tytoniu

Data publikacji 17.01.2014

Policjanci z II Komisariatu w Łodzi zatrzymali mężczyznę, który przewoził ponad pół tony krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymany usłyszał już zarzuty, grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Kryminalni z bałuckiego komisariatu ustalili, że 16 stycznia 2014 roku około godziny 18:00 na parkingu przy ulicy św. Teresy i Szczecińskiej może pojawić się osoba  posiadająca towary akcyzowe. Policjanci namierzyli typowany samochód dostawczy nissan. Za kierownicą siedział 22-latek, który podczas podjętej interwencji zaczął się nerwowo zachowywać. Funkcjonariusze od razu sprawdzili przestrzeń bagażową wspomnianego pojazdu, gdzie znaleźli 34 płócienne worki z krajanką tytoniową bez opłaconej akcyzy.

Właściciel trefnego towaru został zatrzymany. Funkcjonariusze zważyli zabezpieczony towar. Okazało się że było to ponad 500 kilogramów tytoniu. Notowany już wcześniej za przestępstwa przeciwko mieniu mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa akcyzowego. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

(KWP w Łodzi / mj)

Powrót na górę strony