Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany ENA zatrzymany w Niemczech

Data publikacji 18.01.2014

Dzięki współpracy policjantów Centralnego Biura Śledczego z funkcjonariuszami policji berlińskiej zatrzymano poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania i listem gończym Marka M. Mężczyzna jest podejrzewany o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą i usiłowanie zabójstwa.

W marcu 2013 roku Prokuratura Apelacyjna we Wrocławiu wydała list gończy, a Sąd Okręgowy we Wrocławiu Europejski Nakaz Aresztowania za Markiem M. Mężczyzna był poszukiwany w związku z kierowaniem zorganizowaną grupą przestępczą oraz sprawą usiłowania zabójstwa na terenie Holandii.

Grupa, której przewodził Marek M., działała na terenie Dolnego Śląska. Zarzuca się jej wytwarzanie, przemyt i wprowadzenie do obrotu ponad 100 kilogramów różnego rodzaju narkotyków. W trakcie policyjnych działań wymierzonych w szajkę, funkcjonariusze zlikwidowali laboratorium środków odurzających i plantację marihuany oraz zatrzymali 10 członków grupy.

Marek M., wiedząc, że jest na celowniku Centralnego Biura Śledczego, postanowił uciec z kraju i znaleźć bezpieczne schronienie na zachodzie. Policjanci cały czas pracowali nad odnalezieniem go i w końcu – gdy został namierzony dzięki współpracy z berlińskimi kolegami – wpadł w ich ręce. Teraz Marek M. stanie przed polskim wymiarem sprawiedliwości i odpowie za swoje czyny.

CBŚ / mg

 

Powrót na górę strony
Polska Policja