Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli ponad 3,5 tony nielegalnego tytoniu

Data publikacji 20.01.2014

Wałbrzyscy policjanci we współpracy z kolegami z Kamiennej Góry oraz funkcjonariuszami Straży Granicznej zatrzymali 31-letniego mieszkańca Wałbrzycha zajmującego się produkcją i handlem wyrobami tytoniowymi bez polskich znaków akcyzy. Zabezpieczono ponad 2,5 tony tytoniu oraz ponad tonę gotowej krajanki tytoniowej. Mężczyzna czerpiąc korzyści z handlu nielegalnym tytoniem naraził Skarb Państwa na straty ponad 1,5 mln złotych z tytułu nieopłaconego podatku.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu komendy miejskiej w Wałbrzychu 17 stycznia br. wspólnie z kolegami z Kamiennej Góry oraz funkcjonariuszami Straży Granicznej zatrzymali 31-letniego mieszkańca Wałbrzycha zajmującego się produkcją i handlem wyrobami tytoniowymi bez polskich znaków akcyzy. Na podstawie zgromadzonego w sprawie materiału oraz uzyskanych informacji przeprowadzono przeszukanie w domu wynajmowanym przez 31-latka na terenie powiatu kamiennogórskiego.

Przeszukanie potwierdziło wcześniejsze ustalenia. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 2,5 tony tytoniu oraz ponad tonę gotowej już krajanki tytoniowej. Na skutek przestępczej działalności 31-latka straty, na jakie został narażony Skarb Państwa z tytułu nieopłaconych podatków sięgają ponad 1,5 mln złotych. Ponadto w toku przeszukania ujawniono dwie maszyny do cięcia liści tytoniu o wartości 50 tys. złotych oraz dwie wagi elektroniczne.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone są dalsze zatrzymania osób biorących udział w procederze nielegalnego handlu tytoniem.

O dalszych losach 31-letniego wałbrzyszanina zadecyduje sąd. W świetle obowiązujących przepisów grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3 oraz wysoka grzywna.
 
(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony