Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla sprawcy napadu na placówkę bankową

Data publikacji 20.01.2014

Kryminalni z komendy miejskiej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o napad na placówkę bankową w dniu 9 stycznia br. 31-latek został już tymczasowo aresztowany. W więzieniu może spędzić najbliższe 12 lat.

9 stycznia br. do jednej z placówek bankowych na Zaspie wszedł mężczyzna z żądaniem wydania gotówki. Po otrzymaniu pieniędzy uciekł.

Sprawą natychmiast zajęli się policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. Bardzo dokładnie analizowali oni wszystkie zebrane w sprawie materiały, sprawdzali każdy sygnał i każdą uzyskaną informację. Dzięki tej pracy funkcjonariusze zebrali informacje, które pozwoliły na wytropienie napastnika. W miniony piątek 31-letni mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze odzyskali także większość pieniędzy, które sprawca zabrał z placówki.

Na podstawie zgromadzonych w sprawie dowodów prokurator przedstawił 31-latkowi zarzut rozboju. Mężczyzna przyznał się do jego popełnienia. W sobotę sąd po rozpatrzeniu sprawy przychylił się do wniosku prokuratora oraz śledczych i tymczasowo aresztował zatrzymanego na trzy miesiące.

Za rozbój grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony