Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za oszustwa "na wnuczka"

Data publikacji 21.01.2014

53-latek z Sosnowca od września 2013 roku wyłudzał różne kwoty pieniędzy od seniorów. Miał swoich zleceniodawców. Działał na terenie całego miasta. Jak dotąd ustalili policjanci, wyłudził ponad 100 tysięcy złotych. Decyzją sądu mężczyzna ma stawiać się w policyjnym komisariacie 7 razy w tygodniu. Otrzymał również zakaz opuszczania miasta i kraju.

Policjanci zajmujący się sprawami przestępstw przeciwko mieniu z Sosnowca, wspólnie z policjantami z komendy wojewódzkiej w Katowicach, zatrzymali w piątek na terenie miasta 53-latka, który działał wspólnie i w porozumieniu z grupą osób dokonującą wyłudzeń na tzw. wnuczka. Mężczyzną tym okazał się mieszkaniec Sosnowca, który z przestępczego procederu, od września ubiegłego roku, uczynił sobie źródło stałego dochodu. Prokurator przedstawił mu 17 zarzutów.

Z dotychczasowych ustaleń policjantów zajmujących się tą sprawą wynika, że 53-latek przez cały czas trwania procederu świadomy był przestępczego charakteru swojego działania. Ponadto do chwili obecnej funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna wyłudził łącznie ponad 100 tysięcy złotych. Sąd nałożył na 53-latka zakaz opuszczania Sosnowca i kraju oraz policyjny dozór. Mężczyzna ma stawiać się w policyjnym komisariacie 7 razy w tygodniu. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony