Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grozili uprowadzeniem dziecka

Data publikacji 21.01.2014

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn związanych z nielegalną próbą wymuszenia na biznesmenie zwrotu wierzytelności. Sprawcy grozili zarówno przedsiębiorcy jak i jego rodzinie oraz pracownikom. Zostali już tymczasowo aresztowani.

Z ustaleń, w które włączyli się policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej w Łodzi wynikało, że w okresie od października 2013 roku do 7 stycznia 2014 roku trzech mężczyzn grożąc m.in. zdemolowaniem sklepu i uprowadzeniem córki biznesmena wielokrotnie żądali od niego zwrotu 27 tysięcy długu. Ostatecznie pokrzywdzony powiadomił wieluńską Policję. Okazało się, że był winien gotówkę jednemu z kontrahentów. Z powodu problemów finansowych zalegał ze spłatą. Funkcjonariusze dotarli do 54-letniego wierzyciela i ustalili, że „odsprzedał” ten dług dwóm mężczyznom, których nakłonił do wymuszenia groźbami zwrotu ponad 27 tysięcy złotych. Na skutek jego inicjatywy, wspólnicy w tym przestępczym procederze, wielokrotnie odwiedzali ofiarę w domu i w firmie, i ją zastraszali. Twierdzili, że w przypadku braku gotówki zdemolują sklep i uprowadzą dziecko do agencji towarzyskiej w Niemczech, gdzie odpracuje dług ojca. Już samą swoją posturą i wyglądem wzbudzali strach i potęgowali wrażenie  realności zagrożenia.

Cała trójka  w wieku 54,38 i 41 lat na podstawie postanowień wydanych przez Prokuraturę Rejonową w Wieluniu została zatrzymana nad ranem 16 stycznia 2014 roku. Działaniami objęte było woj. łódzkie i śląskie. Po przedstawieniu zarzutów, za które zatrzymanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, wszyscy podejrzani zostali decyzją sadu tymczasowo aresztowani.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony