Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowa siedziba Komisariatu Policji w Jedliczu

Nową i zarazem nowoczesną, zbudowaną według dedykowanego dla Policji projektu siedzibę zyskał Komisariat Policji w Jedliczu. Wczoraj został uroczyście otwarty. Ciekawostką jest, iż jest to pierwszy policyjny obiekt na Podkarpaciu oznaczony nowym logo polskiej Policji.

We wczorajszej uroczystości wziął udział Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinspektor Wojciech Olbryś. Pogratulował zakończonej sukcesem inwestycji i zauważył, że podkarpacka Policja jest forpocztą "Programu standaryzacji komend i komisariatów Policji". Komisariat w Jedliczu nie jest częścią programu, bo program obejmuje komendy i duże komisariaty, ale, jak zaznaczył nadinspektor Wojciech Olbryś, życzyłby sobie, by obiekty włączone do programu były w tak dobrym tempie budowane i tak efektownie wyglądały.

Otwierając nową siedzibę komisariatu Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Zdzisław Stopczyk podziękował za finansowe wsparcie władzom gminy Jedlicze.

W uroczystości wzięli udział ponadto m.in. Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji inspektor Sławomir Szczupak, Komendant Miejski Policji w Krośnie inspektor Adam Pietrzkiewicz, zastępca burmistrza gminy Jedlicze Piotr Rostek i przewodniczący Rady Gminy Jedlicze Piotr Krawczyk. Byli również przedstawiciele służb logistycznych inwestora, Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz wykonawcy.

Policjanci z Jedlicza otrzymali wczoraj nowy, oznakowany radiowóz Kia Ceed sfinansowany wspólnie przez Marszałka Województwa Podkarpackiego i Komendę Główną Policji.

Budynek został zaprojektowany dla 18-osobowej załogi. Ma trzy kondygnacje. Na parterze znajduje się pomieszczenie dyżurnego z zapleczem socjalnym, jest pokój przyjęć interesantów, dwa pokoje biurowe, pomieszczenie serwerowni i toaleta. Pokój przyjęć interesantów i przyległa do niego toaleta są przystosowane dla niepełnosprawnych. Pierwsze piętro to biuro komendanta, sekretariat, kancelaria tajna i archiwum, pokoje biurowe i toalety. Na poddaszu zlokalizowane są pomieszczenia socjalne, szatnie, umywalnie i pomieszczenia techniczne.

Do budynku prowadzi podjazd dla niepełnosprawnych. Obok budynku głównego zbudowany został garaż z zapleczem.
 
Powierzchnia użytkowa komisariatu to ponad 443 m2.

Projekt wykonała firma „R Kwadrat” – Budownictwo – Architektura A. Sójka z Ostrowa Wielkopolskiego, roboty budowlane wykonało Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „Familia” z Biecza.

Ogólny koszt budowy wyniósł blisko 2 miliony 100 tysięcy złotych. Inwestycja w stosunku 1 do 1 współfinansowana była ze środków budżetu państwa i Gminy Jedlicze.

Prace budowlane rozpoczęły się 23 października 2012 roku.

Do tej pory Komisariat Policji w Jedliczu zlokalizowany był w części budynku przy ul. Rynek. Nieruchomość jest własnością Gminy Jedlicze. Budynek wzniesiono w 1936 roku. Powierzchnia użytkowa to zaledwie 166 m2. Siedziba ze względu na zbyt małą powierzchnię i brak możliwości rozbudowy nie zaspokajała potrzeb Policji. W bardzo złym stanie była stolarka okienna, instalacje wodociągowa i kanalizacyjna, osprzęt i urządzenia sanitarne.

(KWP w Rzeszowie / pt)

Galeria zdjęć »

Film Nowa siedziba Komisariatu Policji w Jedliczu

Pobierz plik Nowa siedziba Komisariatu Policji w Jedliczu (format mp4 - rozmiar 29.57 MB)

Powrót na górę strony