Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci sprowadzili do Polski sprawcę śmiertelnego potrącenia 13-latka

Data publikacji 24.01.2014

Wczoraj przed północą doszło do ekstradycji z Francji 34-letniego mieszkańca Otwocka, podejrzewanego o śmiertelne potrącenie 13-letniego chłopca i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Mariusz N., konwojowany przez policjantów z Komendy Głównej Policji, przyleciał do Polski rejsowym samolotem. Wkrótce o jego dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd.

Mariusz N. od 11 grudnia był poszukiwany za spowodowanie wypadku drogowego, w którym śmierć poniósł 13-letni chłopiec. Mężczyzna został zatrzymany 9 stycznia br. w kurorcie górskim Isola w Alpach, na pograniczu francusko- włoskim. 34-latek trafił do francuskiego aresztu, gdzie oczekiwał na ekstradycję do Polski.

Wczoraj o godzinie 23:00 na warszawskim lotnisku wylądował samolot rejsowy z zatrzymanym na pokładzie. Mariusz N. został sprowadzony do Polski przez policjantów Komendy Głównej Policji. Funkcjonariusze ci udali się rano do Nicei, gdzie przejęli poszukiwanego na policyjnym komisariacie lotniczym, a następnie wrócili lotem rejsowym przez Monachium do Polski.

34-latek trafił do aresztu w Warszawie, gdzie będzie oczekiwał na dalsze czynności.

KGP / pt

Film Policjanci sprowadzili do Polski sprawcę śmiertelnego potrącenia 13-latka

Opis filmu: konwoje, ekstradycja

Pobierz plik Policjanci sprowadzili do Polski sprawcę śmiertelnego potrącenia 13-latka (format mp4 - rozmiar 25.33 MB)

Powrót na górę strony