Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wnuczek próbował oszukać w dniu dziadka

Data publikacji 24.01.2014

Zdecydowane działania policji oraz czujność mieszkanki Poznania doprowadziły do zatrzymania mężczyzny, który w dniu dziadka… próbował wyłudzić 25 tys. złotych metodą na wnuczka. Został zatrzymany na gorącym uczynku. Sąd aresztował go na trzy miesiące.

W dniu dziadka w mieszkaniu Poznanianki zadzwonił telefon. Rozmówca przedstawił się jako siostrzeniec i próbował wyłudzić 25 tys. złotych. 55-latka nie dała się oszukać. Zaraz po pierwszej rozmowie z „siostrzeńcem” zadzwoniła na policję i podzieliła się wątpliwościami. Tajemniczy rozmówca, przedstawiający się jako Kacper, dzwonił jeszcze kilkakrotnie. Za każdym razem zwracał się do kobiety "wuju" - 55-latka miała bowiem zachrypnięte gardło i oszust był przekonany, że rozmawia z mężczyzną.

Poznanianka świetnie zagrała swoją rolę. Poinstruowana przez policjantów wydziału kryminalnego umówiła się z Kacprem na przekazanie pieniędzy. Ostatecznie miała mu dać 12 tys. złotych. Oszust przekonany, że więcej nie zdoła uzyskać przystał na taką kwotę. "Siostrzeniec" osobiście przyszedł po pieniądze. Nie spodziewał się jednak, że cała okolica będzie obstawiona przez ukrytych funkcjonariuszy. Został zatrzymany na gorącym uczynku odbierania pieniędzy.

Zatrzymany to 20-letni mieszkaniec Gdyni. Już wcześniej miewał konflikty z prawem. Wstępnie prokurator zarzucił mu jedno oszustwo. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat więzienia. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Poznań Grunwald sąd aresztował „siostrzeńca” na 3 miesiące. Śledczy sprawdzają, czy nie oszukał też innych wujków, babć lub dziadków.

W tej historii 55-letnia Poznanianka wykazała się roztropnością. Dzięki temu, że zachowała zimną krew i podporządkowała się instrukcjom funkcjonariuszy oszust został złapany. Policja apeluje o czujność i przestrzega przed wydawaniem pieniędzy nieznajomym. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z najbliższą jednostką lub pod numerem 997.

(KWP w Poznaniu / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 5.36 MB)

Powrót na górę strony