Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca potrącił policjanta

Data publikacji 28.01.2014

Funkcjonariusze z goleniowskiej drogówki zatrzymali mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i potrącił policjanta. Uciekał samochodem, mając w organizmie 2 promile alkoholu. Za kierowanie na podwójnym gazie i czynną napaść na funkcjonariusza grozi mu 10 lat więzienia.

Policjanci ruchu drogowego, na ulicach Maszewa, udali się w pościg za kierowcą renault clio, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Pościg trwał kilka minut. Kierowca renault wjechał w ślepą uliczkę i kiedy zorientował się, że stamtąd nie ma już drogi ucieczki, zawrócił i gwałtownie ruszył przed siebie, potrącając funkcjonariusza dającego mu sygnał do zatrzymania. Policjanci oddali wówczas strzał ostrzegawczy z służbowej broni. Pirat jednak nie odpuszczał i dalej, poruszając się ulicami Maszewa, próbował uciec mundurowym. Po przejechaniu kilkuset metrów stracił panowanie nad swoim pojazdem i uderzył w uliczną latarnię.

55-letni mężczyzna, podczas brawurowej ucieczki, nie liczył się z nikim i niczym. Najważniejsze dla niego było, aby uciec ścigającym go policjantom. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Bezmyślny kierowca, nie dość że wsiadł za kierownicę mając w organizmie 2 promile alkoholu, to dodatkowo przewoził małoletniego pasażera.

Za jazdę po pijanemu oraz czynną napaść na policjanta grozi mu 10 lat wiezienia.

(KWP w Szczecinie / mg)

Powrót na górę strony