Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niebezpieczne substancje w mieszkaniu

Data publikacji 28.01.2014

Legniccy policjanci w jednym z mieszkań zabezpieczyli materiały i substancje, które mogłyby służyć do produkcji materiału wybuchowego. Za gromadzenie i posiadanie takich materiałów, które mogą sprowadzić niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo mienia, grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Legnicy w ostatni weekend stycznia br. otrzymali informację o dziwnych materiałach i substancjach znajdujących się w jednym z pokoi mieszkania w centrum miasta. Na miejsce wysłani zostali policyjni pirotechnicy, którzy zabezpieczyli słoiki, próbówki oraz plastikowe butelki wypełnione różnymi substancjami, w tym siarką, węglem, prochem i saletrą. Znaleziono i zabezpieczono również lonty. W związku z tym, że właściciela pokoju z niebezpiecznymi przedmiotami od kilku dni nie było w miejscu zamieszkania, podjęto działania zmierzające do jego zatrzymania.

39-latek wpadł w ręce policjantów już 27 stycznia br. na terenie Legnicy. Mężczyznę umieszczono w policyjnym areszcie. Obecnie funkcjonariusze ustalają, w jakim celu zatrzymany trzymał w mieszkaniu zabezpieczone materiały.

Za gromadzenie i posiadanie niebezpiecznych substancji mogących sprowadzić niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo mienia grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony