Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny zatrzymany do śmiertelnego pobicia

Data publikacji 29.01.2014

Krakowscy policjanci zatrzymali 21-letniego mężczyznę podejrzanego o udział w bójce ze skutkiem śmiertelnym, do której doszło przy krakowskim Multikinie w 2012 roku. To już 18 osoba podejrzana w tej sprawie.

Do  zdarzenia doszło 23 września 2012 r. około godz. 23, w pobliżu Multikina przy ul. Dobrego Pasterza w Krakowie. W wyniku bójki, po ciosach zadanych różnymi narzędziami, zmarł 32-letni mężczyzna. Bezpośrednio po zdarzeniu policjanci zatrzymali 16 osób, które musiały zostać zwolnione w związku z brakiem dowodów i koniecznością przeprowadzenia przez biegłych badań (m.in. sekcja zwłok). W trakcie śledztwa ustalano i zatrzymywano kolejno podejrzanych. Większość z nich to właśnie pierwsi zatrzymani w nocy, w której doszło do zdarzenia.

Do chwili obecnej zatrzymano 18 podejrzanych, a materiał dowodowy wskazuje, że liczba ta prawdopodobnie się zwiększy.

25.01.br. około 19:00, na jednym z nowohuckich osiedli został zatrzymany kolejny podejrzany w tej sprawie. 21-latek usłyszał  już zarzuty pobicia ze skutkiem śmiertelnym w okolicznościach wskazujących na charakter chuligański, za co grozi mu 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu zatrzymany został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Wszyscy podejrzani zatrzymani do tej pory w prowadzonym śledztwie, usłyszeli zarzuty udziału w śmiertelnym pobiciu. 16 spośród nich zostało tymczasowo aresztowanych, natomiast dwie osoby podpisywać będą listę osób dozorowanych.

(KWP w Krakowie / mw)
 

Powrót na górę strony