Aktualności

Chciał wyłudzić ponad 100 tysięcy złotych

Data publikacji 29.01.2014

Policjanci z Bytomia zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który chciał wyłudzić z banku ponad 100 tys. złotych. Skoczowianin przedstawił w placówce fałszywe dokumenty na zaciągnięcie kredytu. Dzisiaj odpowie przed prokuratorem. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Ścisła współpraca pracowników jednego z bytomskich banków z policją zakończyła się zatrzymaniem 35-latka, który chciał wyłudzić kredyt na kwotę 107 tysięcy złotych. Mieszkaniec Skoczowa przedłożył w placówce dokumenty oraz potwierdził swoją tożsamość dowodem osobistym i paszportem. Pracownicy banku, analizując wniosek 35-latka, dopatrzyli się pewnych nieścisłości. Powiadomieni stróże prawa sprawdzili osobę oraz dokumenty. Okazało się, że dokumenty potwierdzające tożsamość mężczyzny są fałszywe.

35-latka zatrzymano w dniu, kiedy stawił się w banku na podpisanie umowy. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna wyłudził już z różnych banków ponad 200 tysięcy złotych. Dzisiaj stanie przed prokuratorem. Policjanci wnioskują dla niego o tymczasowy areszt. Grozi mu do 8 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mg)

Powrót na górę strony