Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za pozbawienie wolności człowieka i wpływanie na jego zeznania

Data publikacji 29.01.2014

Do 5 lat więzienia grozi trzem sprawcom z powiatu żnińskiego, którzy bezprawnie pozbawili wolności 29-latka za to, że ten obciążył ich w sprawie posiadania narkotyków. Jeden z nich dodatkowo odpowie za zmuszanie pokrzywdzonego do zmiany zeznań. Cała trójka już usłyszała zarzuty. O ich dalszym losie zdecyduje prokurator.

W poniedziałek (27.01.14) kryminalni ze Żnina uzyskali informację, że kilka dni wcześniej trzej mieszkańcy Barcina (19, 21 i 22 l.) pozbawili 29-letniego mężczyznę wolności oraz zmuszali go do zmiany złożonych wcześniej wyjaśnień w prowadzonym dochodzeniu, w sprawie posiadania środków odurzających. W związku z tym od pokrzywdzonego przyjęte zostało zawiadomienie o przestępstwie. Z relacji mężczyzny wynikało, że trzej sprawcy podstępem zwabili go do jednej z piwnic w bloku na terenie osiedla, gdzie miał być przetrzymywany przez około 2 godziny i zmuszany do zmiany złożonych wcześniej zeznań.

Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali do wyjaśnienia sprawy dwóch podejrzewanych mężczyzn. Trzeci, 19-latek, dołączył do nich dzisiejszego (29.01.14) ranka. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu. Materiał, jaki został zgromadzony przez śledczych, pozwolił na przedstawienie 21- i 22-latkowi zarzutów bezprawnego pozbawienia wolności, natomiast 19-letni sprawca odpowie dodatkowo za wpływanie na zeznania pokrzywdzonego. Za przestępstwa, których się dopuścili, grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zdecyduje prokurator.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Powrót na górę strony