Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano małżeństwo trudniące się przemytem papierosów

Data publikacji 30.01.2014

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP zs. w Radomiu ujawnili kontrabandę papierosów, która miała trafić poza Polskę, do innych krajów Unii Europejskiej. Funkcjonariusze zatrzymali małżeństwo, któremu grozi teraz wysoka grzywna oraz do 2 lat więzienia. Straty Skarbu Państwa powstałe w wyniku przemytu, to kwota rzędu 400 tys. zł.

Od pewnego czasu do mazowieckich policjantów zajmujących się zwalczeniem przestępczości gospodarczej docierały informacje, że na obrzeżach Radomia, w Zakrzewie i Marianowicach, może znajdować się skład papierosów pochodzących z przemytu. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, papierosy te miały trafić zza wschodniej granicy poprzez Polskę do krajów Unii Europejskiej.

Wczoraj mazowieccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z radomskiej „drogówki” zatrzymali do kontroli citroena, którym podróżowało małżeństwo (50 i 51 lat) podejrzane o nielegalny obrót tytoniem. Podczas przeszukania samochodu policjanci znaleźli papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Nielegalny towar ujawniono również w pomieszczeniach gospodarczych należących do małżeństwa. W sumie policjanci zabezpieczyli 19 tysięcy paczek papierosów.

Kontrabanda została zabezpieczona przez funkcjonariuszy radomskiej Izby Celnej, która będzie prowadziła w tej sprawie dalsze czynności. Małżeństwo odpowie za przestępstwa i wykroczenia dotyczące podatku akcyzowego i naruszenia przepisów celnych. Zostały już im przedstawione zarzuty przemytu papierosów. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności. Straty Skarbu Państwa powstałe w wyniku przemytu, to kwota rzędu 400 tys. zł.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony