Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za oszustwa internetowe

Data publikacji 31.01.2014

Nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez wrocławskich policjantów, a podejrzanemu o liczne oszustwa internetowe. Sprawca ogłaszał się na różnych portalach internetowych, oferując do sprzedaży m.in. telefony komórkowe, laptopy oraz sprzęt RTV. Towaru jednak nie dostarczał. Jak ustalili funkcjonariusze, mógł oszukać nawet kilkadziesiąt osób. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą komendy miejskiej we Wrocławiu, zajmujący się zwalczaniem przestępczości komputerowej i internetowej, ustalili i zatrzymali podejrzanego o liczne oszustwa na portalach internetowych. Zatrzymany, który ukrywał się w wynajętym mieszkaniu, to 28–letni mężczyzna. Jak podejrzewają funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą, mężczyzna mógł oszukać kilkadziesiąt osób z terenu Polski i innych państw Europy.   

Według ustaleń policjantów, sprawca ogłaszał się na różnych portalach internetowych, oferując do sprzedaży m.in. telefony komórkowe, laptopy oraz sprzęt RTV. Po otrzymaniu na swoje konto od kupujących wpłaty zaliczek lub całej kwoty transakcji, nie dostarczał im zamówionego towaru, ani też nie zwracał pieniędzy.

Na podstawie zebranego materiału, mężczyzna usłyszał już w tej sprawie 9 zarzutów. Wciąż jednak policjanci ustalają kolejnych pokrzywdzonych, których może być nawet kilkudziesięciu. Zatrzymany był m.in. poszukiwany do innych oszustw. Teraz za czyny, o które jest podejrzany również odpowie on przed sądem.

Za oszustwa, w świetle obowiązujących przepisów, grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony