Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierowca, który wjechał w przystanek, zostanie doprowadzony do prokuratury

Data publikacji 01.02.2014

Blisko 2 promile alkoholu we krwi miał zatrzymany przez policjantów kierowca opla tigry. 44-letni Dariusz W. najpierw uderzył w tył autobusu, a następnie wjechał na przystanek i potrącił stojące tam osoby. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty, dziś prokurator podejmie decyzję o skierowaniu wniosku do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec podejrzanego.

30 stycznia, kilkanaście minut przed 18.00, policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na skrzyżowaniu ulic Grochowskiej i Zamienieckiej. Na miejscu błyskawicznie pojawili się policjanci z Pragi Południe i wydziału ruchu drogowego KSP oraz 4 załogi pogotowia ratunkowego. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący oplem tigra najpierw uderzył w tył autobusu, a następnie wjechał na przystanek autobusowy i potrącił stojące tam osoby.

Badanie stanu trzeźwości wykazało 44-letniemu Dariuszowi W. blisko 2 promile alkoholu we krwi. Został zatrzymany, trafił do policyjnej celi. Dochodzeniowcy po przesłuchaniu świadków i skompletowaniu materiału dowodowego przedstawili 44-latkowi dwa zarzuty. Mężczyzna odpowie za kierowanie samochodem, będąc w stanie nietrzeźwości, oraz spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Dziś policjanci doprowadzą podejrzanego do prokuratury, gdzie zostanie podjęta decyzja o skierowaniu do sądu wniosku o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec Dariusza W.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony