Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowany magazyn kontrabandy

Data publikacji 02.02.2014

Policjanci wraz z celnikami zlikwidowali magazyn kontrabandy w Ozorkowie. Zabezpieczono ponad 1,3 mln papierosów bez polskich znaków akcyzy o czarnorynkowej wartości ponad 810 tys. złotych. Zatrzymanej lokatorce posesji grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz grzywna.

Policjanci z łódzkiego oddziału Centralnego Biura Śledczego wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej w Łodzi, rozpracowując środowisko przestępcze, uzyskali  informację, że na terenie Ozorkowa znajduje się magazyn kontrabandy. 30 stycznia 2014 r. po godz.18.00 stróże prawa przyjechali pod wskazany adres, aby to sprawdzić. Na miejscu zastali 33-letnią lokatorkę posesji. Kobieta oświadczyła, że nieznana jej osoba wynajmowała pomieszczenie gospodarcze na podwórzu, lecz ona nie interesowała się, co w nim było. Okazało się, że w pomieszczeniu składowane były kartony z papierosami jednej ze znanych marek bez polskich znaków akcyzy.

Funkcjonariusze zabezpieczyli  68,5 tys. paczek, czyli 1 370 000 sztuk papierosów o czarnorynkowej wartości 811 725 zł. Wartość uszczuplenia Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy przekroczyła milion zł. Ponadto w pomieszczeniu znaleziono półprodukty w postaci 2 milionów niepociętych jeszcze filtrów papierosowych.

33-latka została zatrzymana. Nienotowana dotąd kobieta odpowie z przepisów kodeksu karnego skarbowego za paserstwo akcyzowe. Grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Zabezpieczona kontrabanda została przekazana do Izby Celnej w Łodzi.

(KWP w Łodzi / mg)

Powrót na górę strony